W centrum Radziejowic i 3 km od Hotelu Panorama znajduje się Krajobrazowy Park Widokowy o powierzchni 26 ha. Park w stylu angielskim, o luźnej strukturze, nieregularny, swobodny i asymetryczny, został założony w 1817 roku przez Emilię i Józefa Krasińskich, a zaprojektował go przyjaciel rodziny, pułkownik Aleksander d’Alphonce de Saint Omer.
Zamiast geometrycznych form roślinnych zaplanowano trawniki i łąki. Zachowano jednak powstałe wcześniej elementy wodne, jak staw i kanałki przecinające park, XVII-wieczną główną aleję oraz drogę lipową oddzielającą rezydencję od zabudowań folwarcznych, która istnieje do dziś.
Park pałacowy to miejsce rodzinnych spacerów i pikników. Najprzyjemniejsza trasa spacerowa wiedzie wzdłuż stawu, utworzonego przez spiętrzenie wód rzeki Pisi-Gągoliny. Alejka przekracza mostek na zaporze i po chwili spacerujący są po drugiej stronie stawu, z pięknym widokiem na lustro wody i stary młyn, pochodzący z XIX wieku. Ścieżka idzie wzdłuż wody, zwęża się i prowadzi do naprawdę dzikiego obszaru parku, gdzie rośliny są na wyciągnięcie dłoni. Drogą powrotną spacerowicze przechodzą mostkami na drugą stronę rzeki, mijając po drodze stare drzewa, ogromne i energetyczne solitery, stojące na pustych polanach lub tuż przy wodzie.
Z roślinności parku wyłaniają się nieskazitelnie białe budynki pałacu i zamku, będącego pierwotnie wieżą obronną. Wśród drzew znajdziemy również willę szwajcarską, dwór modrzewiowy zwany „Ossolineum”, kuźnię i odrestaurowane folwarczne czworaki.
W pałacu mieści się muzeum obrazów J. Chełmońskiego oraz Dom Pracy Twórczej pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystawa prac Chełmońskiego jest dostępna za niewielką opłatą dla zwiedzających.
W tym pięknym miejscu można spędzić wiele godzin oglądając rzeźby rozmieszczone w parku i podziwiając rzadkie gatunki drzew, skrupulatnie opisane tabliczkami. Ci, którzy zgłodnieją mogą zjeść na tarasie pałacowej jadalni lub zabrać kawę na wynos. Park w Radziejowicach to jeden z tych, które nigdy się nie nudzą spacerującym.